PAP Koronawirus

Dramatyczne sceny na moście w Woźnikach

17 lutego 2020 10:17:07

  Na nieczynnym moście kolejowym w Woźnikach w niedzielne popołudnie rozegrały się dramatyczne sceny. Funkcjonariusze policji oraz służby ratunkowe przez godzinę prowadziły walkę o życie 35-letniego mężczyzny, który  podjął próbę samobójczą.

 

Dramatyczne sceny na moście w Woźnikach

  W niedzielę 16 lutego br. o godz. 15.35 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o próbie samobójczej, jakiej zamierza dokonać mężczyzna znajdujący się na nieczynnym już moście kolejowym w Woźnikach. Mężczyznę zauważył spacerowicz, przebywający w okolicy tego mostu.

  

  Do Woźnik błyskawicznie wysłano funkcjonariuszy policji, jednostki straży pożarnej zawodowej i ochotników, zespół ratownictwa medycznego, oraz pogotowie energetyczne. Na miejsce ściągnięto również policyjnego negocjatora.

  Po dotarciu na miejsce służby zastały siedzącego na północnej części mostu mężczyznę z pętlą na szyi i przywiązaną do konstrukcji mostu. 35-latek groził, że dokona czynu samobójczego, że skoczy z mostu.

  Podczas prowadzenia przez służby akcji, mężczyzna zdjął ze swojej szyi pętlę i zaczął spacerować po moście. Żądał też usunięcia wszystkich służb z otaczającego go terenu.

  W wyniku prowadzonych czynności mężczyzna dopuścił do rozmowy funkcjonariusza policji, będącego w cywilnym ubraniu, który podjął z mężczyzną negocjacje. Podczas rozmowy funkcjonariusz przekonał mężczyznę, aby zszedł z mostu. Mężczyzna pozwolił na podejście strażaków z drabiną, którzy pomogli mu zejść z mostu. Następnie 35-latek został przekazany do karetki pogotowia ratunkowego, która przewiozła go do szpitala w Wadowicach.  Zakończona powodzeniem walka o życie 35-latka trwała około jednej godziny.

  W akcji ratowniczej brały udział trzy pojazdy policji, 6 pojazdów JRG PSP Wadowice wraz z łodzią ratunkową, jeden pojazd KSRG, 4 pojazdy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne. ©

   

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane