Powiatowe obchody Święta Policji

21 lipca 2020 12:47:53

  17 lipca 2020 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oficjalnie obchodzili swoje święto, które w kalendarzu przypada na dzień 24 lipca.

  

Powiatowe obchody Święta Policji

  Data święta polskiej Policji jest szczególna dla policjantów i pracowników Policji, a rok 2020 wyjątkowy,  gdyż to właśnie tym roku przypada  95. rocznica służby kobiet w Policji.

  

  Uroczysta zbiórka odbyła się w Wadowickim Centrum Kultury.  Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczna uroczystość miała skromniejszy charakter i wzięła w niej udział ograniczona liczba osób. Mimo skromniejszej formy, był to szczególny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy. Święto Policji to czas awansów, nominacji i odznaczeń dla tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie by dbać o bezpieczeństwo obywateli.

  

  W tym roku 71 mundurowych otrzymało awans. Na wyższy stopień w korpusie oficerów starszych nominację otrzymał 1 oficer, w korpusie aspirantów awansowało 22 funkcjonariuszy, 35 policjantów otrzymało wyższe stopnie w korpusie podoficerów, a 13 zostało awansowanych do stopnia starszego posterunkowego. Wyróżnionych zostało 3  policjantów i 5 pracowników Policji.

  

  Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i rodzinnym.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane