OSP Izdebnik zaprasza na krwiodawstwo

1 marca 2017 20:30:52

  OSP Izdebnik zapowiada przeprowadzenie w swojej miejscowości pięć akcji krwiodawstwa: 5 marca, 7 maja, 30 lipca, 1 października i 10 grudnia br.

  

OSP Izdebnik zaprasza na krwiodawstwo

  Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na swoją kolejną, a w tym roku pierwszą akcję krwiodawstwa już w najbliższą niedzielę: 5 marca. Krew będzie można oddawać od godz.9.00 do 13.00 w Domu Strażaka w Izdebniku.

  W tym roku OSP Izdebnik zapowiada w swojej miejscowości 5 akcji krwiodawstwa: 5 marca, 7 maja, 30 lipca, 1 października i 10 grudnia br.

 - Tak jak na akcjach w 2016, tak i w najbliższą niedzielę będzie można podejść do nas i wypełnić wnioski na legitymację krwiodawcy lub na legitymację honorowego krwiodawcy wraz z odznaką  1,2 i 3 stopnia - mówią nam organizatorzy z OSP Izdebnik.

  W tym roku mija 9 lat od pierwszej akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez ochotników z Izdebnika. Z roku na rok przybywa krwi i krwiodawców. I to cieszy! Za rok 2016 dzięki OSP Izdebnik do banków krwi pojechało aż 50 litrów krwi z 4 akcji krwiodawstwa!

  Dodatkowo  podczas akcji organizatorzy chętnie udzielą porad związanych z ulgami dla krwiodawców, opowiedzą jak i gdzie można z nich korzystać, postarają się odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie krwiodawcy.

  W okresie sprawozdań podatkowych przypominamy, że można w rozliczeniu PIT odliczyć ilość oddawanej krwi. Podatnik, który w ostatnim roku podatkowym oddał honorowo krew, ma prawo skorzystać ze specjalnej ulgi dla honorowych krwiodawców. Odliczenia dokonuje się od dochodu (przychodu), a wysokość ulgi zależy od ilości oddanej krwi.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane