Artykuł archiwalny

Wiosenna Akcja „Oddaj Krew”

27 marca 2017 09:16:34

  W środę 22 marca 2017 roku miała miejsce druga w tym roku szkolnym AKCJA ODDAWANIA KRWI z udziałem uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach (popularny Mechanik). 

  

Wiosenna Akcja „Oddaj Krew”

  Dla przypomnienia: uczniowie szkoły już od 6 lat bezinteresownie oddają swoją krew. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na rok przybywa chętnych, nawet nauczyciele oddają cząstkę siebie – informuje pomysłodawca akcji dr inż. Marcin Matyjasik.

  Pełnoletni uczniowie mieli okazję przełamać strach, oddając „porcję” krwi czyli 450 ml. Jest to cał­ko­wi­cie bez­piecz­ne i nie ma żadnego ne­ga­tyw­ne­go wpływu na nasz stan zdrowia.

  Najważniejsze jest to, że krew jest bezcennym darem, nie da się jej wytworzyć, jedyną fabryką krwi jest ludzki organizm. Może ona ocalić życie drugiego człowieka, dlatego postawa młodych ludzi, którzy decydują się na taką formę pomocy innym, jest szczególnie godna uznania.

  Planując przyjście do Punktu Krwiodawstwa należy pamiętać o kilku warunkach: zgłaszający się powinien być zdrowy, ważyć co najmniej 50 kg, być wypoczęty i po lekkim posiłku. A w nagrodę za życiodajny płyn, oprócz satysfakcji, otrzymuje się posiłek regeneracyjny o wartości 4 500 Kcal (8 tabliczek czekolady, kawę, herbatę, cukier, soczek).

  Wszystkim wychowankom „ Mechanika” serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w następnej akcji. Opiekunowie: Jolanta Zaręba, Wojciech Biel.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane