Targi Andrychów 2017

Zreformują sieć szpitali

26 czerwca 2017 09:37:04

  Kompleksowa opieka nad pacjentami, pełna koordynacja leczenia i lepsza dostępność przychodni przyszpitalnych – to tylko niektóre aspekty tzw. sieci szpitali. Ma ona nie tylko uzdrowić służbę zdrowia, ale także pokazać pacjentom, że dzięki temu rozwiązaniu ich potrzeby będą lepiej zabezpieczone. Dziś o założeniach reformy mówił w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

  

Zreformują sieć szpitali

  W spotkaniach uczestniczyli zarówno pracownicy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, dyrektorzy małopolskich szpitali oraz starostowie z województwa małopolskiego. Na spotkaniach tych – oprócz ministra Konstantego Radziwiłła – obecni byli: sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

- Reforma systemu ochrony zdrowia, wprowadzająca sieć szpitali, przywróci szpitalom w systemie publicznym misję. Nie będzie pacjentów mniej opłacalnych. Każdy będzie miał dostęp do leczenia. Sieć przywraca kompleksowość leczenia i sprawiedliwość w systemie szpitalnym. Chcemy, żeby pacjent czuł się „zaopiekowany” w całości, a nie miał oferowane pojedyncze procedury medyczne, które są od siebie oderwane. Wprowadzane rozwiązania zagwarantują odpowiedni poziom, a także ciągłość i stabilność finansowania szpitali – mówił minister Konstanty Radziwiłł.

- Rozmawiamy dziś o sieci szpitali – rozwiązaniu, które w końcu porządkuje system i właściwie zabezpiecza świadczenia szpitalne dla Polaków w oparciu o wydajną sieć placówek. Chcemy, by wszystkie kwestie zostały dobrze omówione. Stąd też dzisiejsze spotkania. Jesteśmy otwarci na pytania i dyskusję – podsumował wojewoda Piotr Ćwik.

Foto: Małopolski Urząd Wojewódzki

   

Szczegółowe informacje na temat sieci szpitali znajdują się na stronie:

http://siecszpitali.mz.gov.pl/

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane