Defibrylator do dyspozycji mieszkańców Kalwarii

25 lipca 2017 15:14:40

  Pierwszy w gminie defibrylator AED jest już dostępny w Kalwarii Zebrzydowskiej, znajduje się w dyżurce Kalwaryjskiego Komisariatu Policji. To niewielkie urządzenie nie raz ratowało życie potrzebującym pomocy.  Defibrylator AED został zakupiony ze środków Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyna Ormantego.

  

Defibrylator do dyspozycji mieszkańców Kalwarii

  Niewielkie urządzenie zawisło na ścianie dyżurki Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, jest dostępny przez 24 godziny na dobę,  może z niego skorzystać osoba udzielająca pierwszej pomocy drugiej osobie  w przypadku nagłego zatrzymania pracy serca. Urządzenie działa na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii.

   Urządzenie  wykrywa zagrażający życiu niewłaściwy rytm serca (migotanie komór serca). Jego obsługę ułatwiają intuicyjne piktogramy oraz wspomaganie głosowe.

  Defibrylacja jest zabiegiem medycznym polegającym na zastosowaniu impulsu elektrycznego prądu stałego o określonej energii w celu przywrócenia prawidłowego rytmu pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia pozwala na przeżycie w ok. 75% przypadków.

   

  Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty sukcesywnie dąży do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska. Z końcem roku został zakupiony alkomat, który cieszy się dużą popularnością wśród kierowców, także znajduje się w dyżurce kalwaryjskiego komisariatu policji.

- Jak pokazują  przykłady z innych miast zastosowanie defibrylatora AED w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, zwiększa szanse na przeżycie osoby poszkodowanej. Jako gmina dążymy do poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, dlatego też zdecydowaliśmy o zakupie tego urządzenia ratującego ludzkie życie – mówi burmistrz Augustyn Ormanty  

   

  Symboliczne przekazanie defibrylatora  przedstawicielom Policji odbyło się w dniu wczorajszym w obecności Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego,  Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach mł. insp. Włodzimierza Warzechy i Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej podinsp. Fryderyka Mamcarczyka.

   

  Urządzenie medyczne służące do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca zostało zakupione za kwotę 4 999 zł ze środków będących w dyspozycji Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane