Andrychów bez całodobowej opieki medycznej

18 września 2017 15:08:32

  Gmina Andrychów do końca roku będzie pozbawiona nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Stowarzyszenie Teraz Andrychów oskarża burmistrza Tomasz Żaka o bierność w tej sprawie.

  

Andrychów bez całodobowej opieki medycznej

  Na temat prowadzenia całodobowej opieki medycznej w Andrychowie z Zastępcą Dyrektora ZZOZ w Wadowicach ds. Technicznych Piotrem Kopijaszem rozmawiali dzisiaj przedstawiciele stowarzyszenia Teraz Andrychów: Zbigniew Małecki oraz Piotr Kucharski. Po spotkaniu nie mieli dobrych wieści dla andrychowian. Od 1 października do końca tego roku całodobowa opieka medyczna dla gminy Andrychów będzie w... Wadowicach.

  

 

- Jesteśmy zszokowani, że w sprawie całodobowej opieki medycznej w Andrychowie nikt przed nami z władzami ZZOZ-u nie rozmawiał. My, jako przedstawiciele stowarzyszenia Teraz Andrychów jesteśmy pierwsi, który poruszyli ten temat z dyrekcją ZZOZ-u - powiedział Piotr Kucharski.

  Jak poinformował przedstawiciel wadowickiego ZZOZ-u, opieka nocna oraz świąteczna dla mieszkańców gminy Andrychów oraz gminy Wieprz będzie zabezpieczona w prowadzonym przez ZZOZ ośrodku Podstawowej Opieki Medycznej. Taka sytuacja ma potrwać do końca tego roku, a na rok przyszły ma zostać rozpisany konkurs.

  

  Przedstawiciele stowarzyszenia Teraz Andrychów mają żal do władz samorządowych Andrychowa, że nie podjęli w tej sprawie rozmów z dyrekcją ZZOZ-u. Ze swej strony zapowiadają męską rozmowę z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane