Olejek pichtowy na jesienne przeziębienia

19 listopada 2017 10:09:15

  Późna jesień jest okresem, w którym odnotowuje się najwięcej zachorowań na przeziębienie. Wirusy atakują ze zdwojoną siłą, wykorzystując osłabienie organizmu, spowodowane niedoborem witamin oraz wychłodzeniem ciała. Co zrobić, gdy podczas przeziębienia dokucza silny katar i kaszel? Warto sięgnąć wtedy po olejek pichtowy.

  

Olejek pichtowy na jesienne przeziębienia

Olejek pichtowy właściwości

   

  Olejek pichtowy jest produkowany z pędów jodły białokorej, porastającej tereny wolne od zanieczyszczeń. Dzięki temu znajdują się w nim substancje takie jak: fitocydy, terpeny, kamfora, alfa-pinen, bisobolen czy kadinen. Fitocydy wykazują działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwwirusowe, co sprawia, że olejek skutecznie pomaga w leczeniu przeziębienia. Terpeny działają wykrztuśnie, alfa-pinen udrażnia drogi oddechowe, a bisobolen i kadinen wykazują właściwości przeciwzapalne. Kamfora jest natomiast substancją rozgrzewającą, która pomaga zwalczyć dreszcze lub bóle mięśni towarzyszące infekcjom wirusowym.

  Działanie olejku pichtowego jest wszechstronne. Jego stosowanie stymuluje układ odpornościowy do walki z chorobami, chroni przed zapaleniami i obrzękami, wzmacnia organizm i zwalcza drobnoustroje, powodujące choroby. Ponadto olejek działa moczopędnie, poprawia krążenie, zwalcza wolne rodniki i poprawia trawienie. Więcej informacji o właściwościach preparatu udostępnia serwis o zdrowiu Zamiastl4.

   

Olejek pichtowy zastosowanie w przypadku przeziębienia

   

  Olejku pichtowego używa się w czasie przeziębień od setek lat. Najprostszym sposobem jego wykorzystania jest dodawanie go do inhalacji – zarówno wykonywanych tradycyjnie, nad miską z parującą wodą, jak i przy użyciu inhalatora. Już kilka kropel olejku wystarczy, by udrożnić drogi oddechowe i oczyścić zatkany nos – więcej na zamiastl4.pl. Ponadto olejek można wykorzystać do masażu, zmniejszającego ból mięśni i stawów, bądź do rozgrzewającej kąpieli. Co ważne, środek można stosować u wszystkich osób bez ograniczeń wiekowych, a także u kobiet w ciąży.

   

  Osoby poszukujące odpowiedzi na pytanie „olejek pichtowy jak stosować” powinny pamiętać, że jest to preparat w pełni naturalny, który nie podlega rozkładowi w układzie trawiennym (nawet w przypadku stosowania wewnętrznego). Dzięki temu substancje znajdujące się w olejku przenikają do krwi i zwalczają ognisko przeziębienia. Po dwóch dobach olejek jest wydalany z organizmu. Jeżeli chce się wiedzieć więcej na jego temat, warto przeczytać: http://zamiastl4.pl/olejek-pichtowy-inhalacje-prosto-z-lasu/.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane