W Tomicach zamontowano czujnik powietrza

19 lutego 2018 17:02:55

  Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej dzięki zaangażowaniu w konkursie AVIVY, ( zdobyto 384 głosy ) pozyskało w akcji „Wiem, czym oddycham” zewnętrzny czujnik powietrza Airly. Sensor został zamontowany w Tomicach na ul. Podlesie. Dzięki temu online możemy sprawdzić jakość powietrza również w tej miejscowości.

  

W Tomicach zamontowano czujnik powietrza

Sensor został zamontowany w Tomicach na ul. Podlesie. Dzięki temu online możemy sprawdzić jakość powietrza również w tej miejscowości. Można też zainstalować aplikację na smartfon czy telefon w systemie iOS  oraz Android  aby śledzić jakość powietrza mierzonych w innych sensorach w powiecie wadowickim.

  Pierwszym krokiem do walki ze smogiem jest identyfikacja źródeł problemu i zwiększenie świadomości wśród mieszkańców i władz. Lokalny stan powietrza może być w pełni mierzony tylko wtedy, gdy występuje gęsta sieć czujników zanieczyszczenia powietrza. Jakość powietrza w miejscach oddalonych od siebie nawet o kilka kilometrów może się diametralnie różnić.

  Bez sieci regularnie umieszczonych sensorów niemożliwe jest zlokalizowanie miejsc najbardziej dotkniętych problemem. Stąd takie inicjatywy, jak krakowska Airly, która buduje sieć sensorów jakości powietrza, które dzięki regularnemu ulokowaniu umożliwiają monitorowanie smogu w różnych częściach Polski. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane