Artykuł archiwalny

W szpitalu biją na alarm!

24 sierpnia 2018 14:41:41

  - Wobec istnienia realnego zagrożenia utraty ciągłości pracy i funkcjonowania Szpitala w Wadowicach, jako Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa, czuję się w obowiązku przedstawienia bieżących problemów - pisze do Zarządu Powiatu Wadowickiego Krzysztof Hrapula, wskazując na brak lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych w wadowickiej lecznicy.

   

W szpitalu biją na alarm!

  Zastępca Dyrektora ZZOZ w Wadowicach ds. Lecznictwa Krzysztof Hrapula wystosował do Zarządu Powiatu Wadowickiego dramatyczny list, w którym zwraca uwagę na brak lekarzy specjalistów, pielęgniarek i ratowników medycznych.

- Nie będzie możliwe leczenie pacjentów, udzielanie pomocy medycznej, wykonywanie zabiegów chirurgicznych czy udzielanie pomocy doraźnej bez lekarzy specjalistów - pisze  Krzysztof Hrapula, któremu chodzi głównie o podejmowane przez dyrektor szpitala decyzje kadrowe oraz blokadę finansową w strategicznych dziedzinach szpitala.

- W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lekarze, łącznie z lekarzem kierującym i jego zastępcą złożyli wypowiedzenie. Tej straty kadrowej nie jesteśmy w stanie szybko odtworzyć. Mimo wielokrotnych starań i wykorzystania wszelkich możliwości oraz zachęt, niektorzy lekarze nie chcą wrócić do naszego szpitala. Czują się obrażeni, znieważeni i potraktowani nieadekwatnie do wkładu swojej pracy. Dodatkowo swoimi opiniami zniechęcają innych lekarzy do podjęcia pracy w naszym Szpitalu. To powoduje sytuację patową. Brak fachowego personelu skutkuje brakiem możliwości zapewnienia ciągłości pracy w tak strategicznym odcinku jak Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jeśli nie uda się zapewnić prawidłowej, ciągłej pracy SOR, możemy stracić kontrakt i wypaść z "sieci szpitali" - czytamy w piśmie Z-cy dyrektora ZZOZ do Zarządu Powiatu.

   

  Zdaniem Krzysztofa Hrapuli podobna sytuacja zaczyna się również w Oddziałach: Chirurgii Urazowej, Chirurgii Ogólnej, Chorób Wewnętrznych , Noworodków i Wcześniaków.

- Szpital posypie się jak kostki z domina - ostrzega dyr. Krzysztof Hrapula.

  

Czytaj również: Szpitalne rozrachunki

  

Oświadczenie

Zarządu Powiatu Wadowickiego

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane