Artykuł archiwalny

Zadbajmy o zdrowie dzieci

19 września 2018 10:22:59

  Projekt Zdrowie jest realizowany na terenie całej Polski. W ramach tego projektu w Wadowicach ruszyła akcja „Kochasz? Odważ się na zmiany”. Ta część projektu kierowana jest do rodziców i ich dzieci.

  

Zadbajmy o zdrowie dzieci

  "Kochasz? Odważ się na zmiany” - to bezpłatne konsultacje dietetyczne dla rodziców z dziećmi oraz cykl spotkań, warsztatów, a także wykładów edukacyjnych, zorganizowanych w szkołach i miejskich ośrodkach kultury i nauki. Kampania organizowana jest przez Polskie Centra Dietetyczne i potrwa od września do końca listopada.

  Badanie przeprowadzone przez Instytut Żywności i Żywienia w 2010 roku wykazało, że problem otyłości dotyczył ok. 10 % dzieci w wieku 9 lat. Nadwagę miało średnio niemal, co piąte dziecko. Wynik raportu WHO z 2018 pokazuje, że na przestrzeni trzech lat (2015-2017) otyłość rozpoznano aż u 24% dzieci w grupie od 6 do 9 lat!

- Każdy rodzic wraz ze swoją pociechą w okresie od września do końca listopada będzie miał możliwość odbyć bezpłatną konsultację z dietetykiem.  Podczas spotkania specjalista oceni stan odżywienia, określając BMI dziecka, dokona analizy składu ciała, pomoże określić skalę problemu i zaproponować najlepsze rozwiązanie - tłumaczy Anna Kasperkiewicz, dietetyk Projekt Zdrowie w Wadowicach.

   

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie: www.odwazsienazmiany.pl

  

Zapisy się na bezpłatną konsultację:

Polskie Centra Dietetyczne

Projekt Zdrowie Wadowice

Al. M. B. Fatimskiej 33

Tel.: 698 781 991

   

https://projektzdrowie.info/?s=Wadowice&cpt=pos

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane