Nie ma konfliktu między dyrekcją, a ordynatorami szpitala

25 września 2018 20:24:15

  Nie ma konfliktu między dyrekcją, a ordynatorami i kierownikami wadowickiego ZZOZ-u, nie ma też zagrożenia, że szpital zostanie zamknięty - uspokaja Beata Szafraniec, dyrektor ZZOZ w Wadowicach. Do końca września br. ma powstać program naprawczy wadowickiej lecznicy.

  

Nie ma konfliktu między dyrekcją, a ordynatorami szpitala

- Dyrektor ZZOZ w Wadowicach nie jest w otwartym konflikcie z lekarzami, wręcz przeciwnie, wszelkie sprawy dotyczące funkcjonowania poszczególnych komórek medycznych są na bieżąco konsultowane z ich ordynatorami i kierownikami - poinformowała dyrektor wadowickiego szpitala Beata Szafraniec podczas zwołanej w dniu 25 września br. konferencji prasowej.

  Dyrektor wadowickiej lecznicy nie ukrywa, że sytuacja finansowa szpitala jest trudna, ale w ciągu ostatniego okresu polepsza się. ZZOZ boryka się też z problemami w obsadzie dyżurów lekarskich w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

- Sytuacja jest mocno napięta i zmieniająca się, ale chciałam uspokoić mieszkańców, żeby nie martwili się tym, że ZZOZ zostanie zamknięty - uspokaja Beata Szafraniec. - Owszem, są problemy związane z obsadą lekarską, ale wynikają one z wielu czynników. Nie tylko my mamy problemy jako szpital. Problemy z dostępnością lekarzy i personelu medycznego są we wszystkich placówkach służby zdrowia, szczególnie dotyczy to szpitali powiatowych.

  

  

Podczas konferencji prasowej dyrektor Beata Szafraniec odczytała Oświadczenie dementujące pogłoski o otwartym konflikcie dyrekcji z lekarzami, które podpisali dyrektorzy szpitala, ordynatorzy, zastępcy ordynatorów, kierownicy, przełożona pielęgniarek, koordynatorzy.

  Dyrektor Beata Szafraniec poinformowała również, że wynik finansowy za 8 miesięcy br. zamknął się stratą na poziomie - 647 106,52 zł. Jest to polepszenie wyniku o 2 624 368,90 zł

  Dług szpitala na koniec ub.r. wyniósł 8 364 788.10 zł, natomiast na koniec sierpnia br. wyniósł 4 178 695,67 zł. dług zmniejszył się więc o 4 186 092,43 zł.

   

  ZZOZ w Wadowicach jest w trakcie projektu „Wyposażenie w sprzęt medyczny oraz modernizacja obiektów infrastruktury ZZOZ w Wadowicach”, na doposażenie w sprzęt medyczny wszystkich komórek medycznych ZZOZ w Wadowicach o wartości 8 853 505,99 zł.  Do 30 września br. ma zostać sporządzony Program Naprawczy, który dyrekcja szpitala przygotuje po konsultacjach z szerokim gronem pracowników. Program naprawczy zostanie przedstawiony samorządowi powiatu wadowickiego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane