Kolejna karetka dla ZZOZ w Wadowicach

12 lipca 2019 15:43:56

  Dyrektor ZZOZ w Wadowicach  Beata  Szafraniec  wraz z pracownikami serdecznie dziękuje za dofinansowanie  zakupu karetki. Zakup sfinansował Wojewoda Małopolski, który przekazał na ten cel 100 000 zł, Powiat Wadowicki (wkład finansowy – 96 300 zł) oraz ZZOZ w Wadowicach (wkład  43 700 zł).

  

Kolejna karetka dla ZZOZ w Wadowicach

  W dniu 12.07.2019r. o godz.10.00  nastąpiło oddanie do użytku i poświęcenie przez Kapelana Szpitala o. Jana Barci nowej karetki transportowej dla ZZOZ w Wadowicach. To już druga karetka, która została pozyskana w ostatnich dwóch miesiącach dla naszego Zespołu. 

  W uroczystości oddania do użytku oraz poświęcenia nowej karetki obok dyrektor i pracowników ZZOZ uczestniczyli m.in.: poseł Marek Polak, radny wojewódzki Filip Kaczyński, przedstawiciele samorządu powiatowego: starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec, członkowie Zarządu Powiatu: Marek Ciepły i Mirosław Sordyl oraz radni powiatowi: Zdzisław Kaliński i Mirosław Nowak. Obecny był także przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz. 

W imieniu własnym oraz pracowników szpitala dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tego ambulansu. Dziękuję też za tak liczną obecność na dzisiejszym wydarzeniu – mówiła na uroczystym oddaniu karetki do użytku dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beata Szafraniec.

Całkowity koszt zakupionego ambulansu  typu A wynosi 240.000,00 zł.   Na tą kwotę składa się:

1) Dotacja celowa w wysokości  196.300,00zł  w tym :

 a) 100.000,00 zł sfinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego,

 b)  96.300,00 zł  z budżetu Powiatu Wadowickiego,

2) Wkład własny  ZZOZ  w Wadowicach wynosi 43.700,00 zł.

  Volkswagen Transporter T6 z silnikiem o pojemności 2.0, jest to fabrycznie nowy ambulans typu A z nowoczesnymi noszami, ambulans jako pierwszy w szpitalnym taborze posiada krzesełko kardiologiczne wpinane w podłogę oraz rampę najazdową. Zdecydowanie poprawi to komfort pacjenta i personelu medycznego Ambulans posiada niezależne ogrzewanie w przedziale medycznym.

  Warto dodać, że na wrzesień zaplanowano oddanie do użytku kolejnej nowej karetki, która zakupiona zostanie dzięki pomocy finansowej gmin z terenu całego powiatu. W sumie w ciągu kilku miesięcy nasz szpital wzbogaci się więc o trzy nowe ambulanse.     

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane