Personel medyczny alarmuje

28 listopada 2019 20:58:43

  Część personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Wadowicach wystosowała List otwarty, skierowany do samorządowców i parlamentarzystów z terenu naszego powiatu.

  

Personel medyczny alarmuje

  Pracownicy, którzy w obawie przed ewentualnymi szykanami nie podają swoich nazwisk,  informują o wzmożonych ich zdaniem w ostatnim okresie odejściach ze szpitala lekarzy i pielęgniarek. Sygnatariusze listu wzywają samorządowców i polityków do podjęcia rozmów nad obecną kondycją i przyszłością szpitala.

  List otwarty trafił m.in. do starosty wadowickiego, burmistrza Wadowic oraz parlamentarzystów z terenu powiatu wadowickiego.

   

List otwarty

w sprawie przyszłości funkcjonowania Szpitala Powiatowego

im. Św. Jana Pawła II w Wadowicach

   

  Pracownicy Szpitala Powiatowego w Wadowicach z narastającym niepokojem obserwują sytuację w naszej placówce, która może bardzo niekorzystnie już w najbliższej przyszłości odbić się na realizowaniu przez szpital misji opieki zdrowotnej nad mieszkańcami całego powiatu wadowickiego.

   

  W ostatnim okresie nastąpiły wzmożone odejścia z naszego szpitala pracowników medycznych zarówno lekarzy jak i pielęgniarek. Na rozstanie zdecydowały się także osoby od lat związane z naszym szpitalem i cieszące się dużym autorytetem i zaufaniem pacjentów. Budzi to zrozumiałe zdziwienie i niepokój wśród pacjentów, co szczególnie jest widoczne m.in. na Oddziale Ginekologiczno - Położniczym.

   

  Obawy te są tym bardziej zrozumiałe, że przykłady innych małopolskich szpitali pokazują, jak trudno jest dziś zapewnić odpowiednią kadrę, co skutkuje znaczącym ograniczeniem działalności leczniczej, a w skrajnych przypadkach powoduje wręcz zamykanie całych oddziałów szpitalnych. Nie tak dawno taki los spotkał chociażby oddział położniczy szpitala w Zakopanem.

   

  My pracownicy obserwujemy te problemy na bieżąco. Dzielą się z nami swoimi obawami pacjenci. Dlatego uważamy, że biorąc pod uwagę obecną sytuację - także na rynku pracy - priorytetem władz szpitala winno być niedopuszczenie do odchodzenia pracowników.

   

  Zdajemy sobie sprawę, że jest to kwestia złożona i wymagająca i środków i dobrej woli. Dlatego też wzywamy wszystkie instytucje, samorządowców i polityków, którym przyszłość wadowickiego szpitala nie jest obojętna o rozpoczęcie rozmów, które pozwolą zachować jego znaczenie i zakres działania i dadzą szansę na poprawę obecnej sytuacji.

   

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane