PAP Koronawirus

Przyrost zachorowań będzie na pewno duży

17 marca 2020 16:19:35

  Przyrost w ciągu najbliższego tygodnia, dwóch będzie na pewno duży - powiedział we wtorek podczas konferencji dot. zachorowań na koronawirusa minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że wszystkie osoby, które miały kontakt z ministrem Michałem Wosiem zostały sprawdzone przez sanepid.

  

Przyrost zachorowań będzie na pewno duży

"Na pewno w najbliższych dniach będziemy się spodziewali jeszcze większych wzrostów. Tak wyglądają wszystkie predykcje, wszystkie oceny sytuacji, że ten przyrost w ciągu najbliższego tygodnia, dwóch będzie na pewno duży" - poinformował minister zdrowia podczas briefingu dotyczącym zachorowań na koronawirusa.

  Szumowski odniósł się również do sytuacji w rządzie i informacji, że minister środowiska Michał Woś ma pozytywny wynik testu na koronawirusa.

"Standardowa jest tutaj procedura. Tutaj nie ma żadnych innych działań niż te, które normalnie wykonuje sanepid, służby sanitarne. Wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z panem ministrem w okresie, w którym może nastąpić zarażenie, zostały zmapowane przez służby sanitarne" - mówił. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mhr/

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane