Aktualny stan epidemii w powiecie i województwie

16 maja 2020 20:38:00

  Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1124 osób. W powiecie wadowickim zakażonych SARS-CoV-2 zostało do tej pory 16 osób.

  

Aktualny stan epidemii w powiecie i województwie

POWIAT WADOWICKI

   

  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych informuje, iż zgodnie z danymi przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wadowicach na terenie powiatu wadowickiego liczba mieszkańców objętych kwarantanną to 256 osób, w tym 2 osoby przebywają w kwarantannie instytucjonalnej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Liczba osób zakażonych wynosi 14 osób + 1 ozdrowieniec wykazany przez inne województwo + 1 osoba wykazywana przez inny powiat, w tym:
liczba zgonów - 1,
liczba ozdrowieńców - 11 + 1 ozdrowieniec wykazany przez inne województwo.
  

Liczby te w poszczególnych gminach rozkładają się następująco:
Andrychów - 59 (1 osoba zakażona - ozdrowieniec wykazany przez inne województwo),
Brzeźnica - 17 (6 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba zmarła),
Kalwaria Zebrzydowska - 26 (3 osoby zakażone, w tym 3 ozdrowieńców)
Lanckorona - 8 (5 osób zakażonych, w tym 3 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej),
Mucharz - 8,
Spytkowice - 34,
Stryszów - 14,
Tomice - 44 (1 osoba zakażona w izolatorium, wykazywana przez inny powiat),
Wadowice - 38,
Wieprz - 8.

  

MAŁOPOLSKA

   

  Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 1 kobieta i 3 mężczyzn, w wieku od 18 do 64 lat, z powiatu myślenickiego (2 osoby), olkuskiego (1 osoba) i oświęcimskiego (1 osoba). Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji.

  Ponadto badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie są 2 kobiety i 1 mężczyzna, w wieku od 46 do 63 lat, z powiatu suskiego (2 osoby) oraz oświęcimskiego (1 osoba). Aktualnie jedna osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

  Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1124 osób.

   

   

Przypominamy, że podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości, a najlepiej niewychodzenie z domu.  

  Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 698 926 976, lub z NFZ, tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia).

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane