SARS-CoV-2 gminie Mucharz

7 czerwca 2020 17:47:05

  Odnotowano kolejny przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu wadowickiego. Tym razem SARS-CoV-2 dopadł osobę z gminy Mucharz.

  

SARS-CoV-2 gminie Mucharz

  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych poinformował o kolejnym przypadku wystąpienia koronawirusa na terenie powiatu wadowickiego.

  Zgodnie z danymi przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wadowicach potwierdzono wystąpienie zakażenia SARS-CoV-2 na terenie gminy Mucharz. Zarażona koronawirusem osoba przebywa w izolacji.

  

  W sumie od początku pandemii na terenie powiatu wadowickiego odnotowano 17 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 13 osób ozdrowiało, a jedna osoba zmarła.

  Aktualnie 117 osób z terenu powiatu wadowickiego objętych jest kwarantanną, w tym jedna osoba przebywa na kwarantannie instytucjonalnej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

   

  Przypominamy, że podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości, a najlepiej niewychodzenie z domu.  

  

  Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 698 926 976, lub z NFZ, tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia).

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane