Koronawirus atakuje powiat wadowicki

10 czerwca 2020 20:48:42

  Potwierdzono nowe przypadki koronawirusa wśród mieszkańców gmin: Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Wieprz. Wcześniej informowaliśmy o wystąpieniu koronawirusa w gminie Mucharz.

  

Koronawirus atakuje powiat wadowicki

  To największy nagły wzrost zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie powiatu wadowickiego. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wadowicach potwierdziła wystąpienie nowych zakażeń kronawirusem na terenie powiatu Wadowickiego. Dzisiaj odnotowano zakażenia SARS-CoV-2 u jednej osoby w gminie Andrychów, jednej osoby w gminie Kalwaria Zebrzydowska, dwóch osób w gminie Lanckorona oraz w gminie Wieprz (dzisiaj jeden przypadek i wczoraj jeden). W ostatnią niedzielę dowiedzieliśmy się również o wystąpieniu koronawirusa o jednej osoby w gminie Mucharz.

  Łącznie od początku pandemii na terenie powiatu wadowickiego zostały zarażonych koronawirusem 23 osoby.

   

Obecnie na terenie powiatu wadowickiego 175 osób objętych jest kwarantanną, w poszczególnych gminach powiatu wadowickiego przedstawia się to następująco:

Andrychów - 27 (2 osoby zakażone, w tym 1 ozdrowieniec wykazany przez inne województwo, 1 osoba zakażona w trakcie konsultacji),

Brzeźnica - 2 (6 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba zmarła),

Kalwaria Zebrzydowska - 15 (4 osoby zakażone, w tym 3 ozdrowieńców, 1 osoba w hospitalizacji),
Lanckorona - 10 (7 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej),

Mucharz - 20 (1 osoba zakażona - w izolacji domowej),

Spytkowice - 21,

Stryszów - 6,

Tomice - 37 (1 osoba zakażona - ozdrowieniec wykazany przez inny powiat),

Wadowice - 19,

Wieprz - 18 (2 osoby zakażone, w tym 1 osoba w izolatorium, 1 osoba w izolacji domowej).

   

  Przypominamy, że podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości, a najlepiej niewychodzenie z domu.  

  
  Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 698 926 976, lub z NFZ, tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia).

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane