Nowe zakażenia w gminach Spytkowice i Wieprz

15 czerwca 2020 19:36:05

  Na terenie gminy Spytkowice badania potwierdziły pierwszy przypadek wystąpienia SARS-CoV-2. Wystąpienie dwóch nowych przypadków koronawirusa potwierdzono również u osób z terenu gminy Wieprz.

  

Nowe zakażenia w gminach Spytkowice i Wieprz

 

  Wadowicki Sanepid poinformował o zdiagnozowaniu nowych zakażeń na terenie powiatu Wadowickiego. Na terenie gminy Spytkowice potwierdzono wystąpienie pierwszego zakażenia SARS-CoV-2.

- Potrzebny jest zdrowy rozsądek, odpowiedzialność za siebie nawzajem i dalsze przestrzeganie rygorów sanitarnych. Z całego serca naszemu Mieszkańcowi życzę, aby koronawirus "przeszedł" bezobjawowo. Ze swej strony zapewniam o wsparciu i gotowości do pomocy! Wszyscy tworzymy wspólnotę samorządową - przede wszystkim w trudnych sytuacjach! - pisze na swym fanpage’u wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian.

   

  Z kolei na terenie gminy Wieprz badania laboratoryjne potwierdziły wystąpienie koronawirusa u kolejnych dwóch osób. w sumie w tej gminie zakażone SARS-CoV-2 zostały do tej pory 4 osoby. Dwie z nich przebywają w izolatorium, jedna w izolacji domowej, a jedna została przewieziona do szpitala specjalistycznego.

   

  W sumie na terenie powiatu wadowickiego potwierdzono do trj pory zakażenia koronawirusem i 27 osób. Obecnie na kwarantannach domowych w powiecie wadowickim przebywa 386 osób.

   

  Przypominamy, że podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości, a najlepiej niewychodzenie z domu.  
Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 698 926 976, lub z NFZ, tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia).

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane