SARS-CoV-2 dopadł Wadowice

16 czerwca 2020 20:03:16

- Wcześniej, czy później to musiało się stać. Mamy pierwszy przypadek koronawirusa w Wadowicach - poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

  

SARS-CoV-2 dopadł Wadowice

  Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u mieszkańca Wadowic. To pierwszy przypadek wystąpienia SARS-CoV-2 na terenie gminy Wadowice od początku pandemii.

  Zarażony koronawirusem wadowiczanin, to trzydziestokilkuletni mężczyzna. Mężczyznę po przeprowadzeniu testu, zatrzymano w szpitalu specjalistycznym w Krakowie, gdzie jest hospitalizowany.

- Zapewniam, że Gmina Wadowice była przygotowana na taką okoliczność i od razu podjęła wszelkie czynności prewencyjne, aby w jak największym stopniu zminimalizować rozprzestrzenianie się̨ wirusa. Pacjentowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a Was, wszystkich mieszkańców Gminy Wadowice,  jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do wszystkich wymogów sanitarnych - pisze na swym fanpage'u Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Ponadto na terenie gminy Wadowice 39 osoby poddane są kwarantannie.

  

  Podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości, a najlepiej niewychodzenie z domu.
  Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 698 926 976, lub z NFZ, tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia).

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane