Koronawirus w Andrychowie i Wieprzu

11 lipca 2020 17:40:17

  Kolejne osoby w gminach Andrychów i Wieprz zostały zakażone koronawirusm. W sumie na terenie powiatu wadowickiego potwierdzono 43 przypadki koronawirusa SARS-CoV-2, a w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2019 osób.

  

Koronawirus w Andrychowie i Wieprzu

  Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób na terenie powiatu wadowickiego. Odnotowano dwa przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w gminie Andrychów oraz jeden w gminie Wieprz. W sumie od oczątku pandemii na terenie powiatu wadowickiego potwierdzono 43 przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej w gminie Andrychów - 13.

   

  Liczba osób przebywających na kwarantannie oraz zakażonych koronawirusem w poszczególnych gminach powiatu wadowickiego przestawia sie następująco:

Gm. Andrychów – 72 w kwarantannie. 13 osób zakażonych w tym 2 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 5 osób zakażonych hospitalizowanych, 2 osoby w izolatorium, 4 osoby w izolacji domowej.

Gm. Brzeźnica – 1 w kwarantannie. 6 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Kalwaria Zebrzydowska – 19 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Lanckorona – 10 w kwarantannie. 7 osób zakażonych - ozdrowieńcy. 

Gm. Mucharz – 7 w kwarantannie. 4 osoby zakażone w tym 2 ozdrowieńców, 2 osoby  w izolacji domowej.

Gm. Spytkowice – 9 w kwarantannie. 1 osoba zakażona- ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat.

Gm. Stryszów – 0

Gm. Tomice – 29 w kwarantannie. 1 osoba zakażona - ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.

Gm. Wadowice – 9 w kwarantannie. 1 osoba zakażona – ozdrowieniec.

Gm. Wieprz – 21 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w tym 3 ozdrowieńców, 1 osoba w izolacji domowej, 1 osoba hospitalizowama.

   

  Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 26 kobiet i 27 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy 78 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Nowego Sącza (13 osób), Krakowa i powiatu krakowskiego (po 3 osoby), powiatów: tatrzańskiego, oświęcimskiego, gorlickiego i wadowickiego (po 2 osoby) oraz nowotarskiego, chrzanowskiego, limanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2019 osób

   

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach zwraca się z prośbą o zachowanie spokoju, odpowiedzialność i przestrzeganie wszystkich higienicznych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane