Odradzają organizowanie przyjęć i wesel

17 lipca 2020 20:25:59

  Potwierdzono 8 nowych przypadków zarażenia koronawirusem na terenie gminy Wieprz. Liczba osób zarażonych SARS-CoV-2 na terenie powiatu wadowickiego wzrosła tym samym do 87 osób. Małopolski Inspektor Sanitarny odradza organizowanie przyjęć  i wesel na terenie powiatu wadowickiego, suskiego i nowosądeckiego.

  

Odradzają organizowanie przyjęć i wesel

  Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie Miasta Nowego Sącza oraz powiatów nowosądeckiego, suskiego i wadowickiego, gdzie rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 ma charakter dynamiczny, a wzrost zakażeń tym właśnie koronawirusem pozostaje w bezpośrednim związku z organizowanymi na tych terenach przyjęciami ślubnymi/weselami – Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, iż w takiej sytuacji NIE REKOMENDUJE organizacji takich przyjęć w wymienionych wyżej powiatach.

  

  Tylko w ostatnich godzinach potwierdzono zakażenie koronawirusem 8 osób z terenu gminy Wieprz.  Liczba osób zarażonych koronawirusem na terenie powiatu wadowickiego wzrosła do 87 osób. Aktualnie 492 osoby przebywają na kwarantannie.

   

  Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina i apeluje do mieszkańców i gości odwiedzających ww. regiony, o konieczności przestrzegania wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności z rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – oraz wytycznych Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, uwzględniających specyfikę funkcjonowania różnych obszarów naszego, codziennego życia, o wzmożenie reżimu sanitarnego i stosowanie środków ochrony osobistej oraz o ograniczanie kontaktów społecznych (przyjęcia, zebrania, spotkania, itp.), w tym zachowanie bezpiecznej odległości.

 

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane