Ponad setka zarażonych w powiecie wadowickim

20 lipca 2020 23:30:57

  Liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie wadowickim przekroczyła sto osób. Najwięcej osób zakażonych SARS-CoV-2 jest w gminie Mucharz (29) oraz gminie Wieprz (20).

  

Ponad setka zarażonych w powiecie wadowickim

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach poinformował o kolejnych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie powiatu wadowickiego. Do 20 lipca 2020 roku liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 w powiecie wadowickim wynosiła 101 osób plus 3 osoby wykazywane przez inne województwo i powiat.

  Potwierdzono 4 nowe zakażenia w gminie Mucharz, 3 w gminie Wadowice oraz 2 w gminie WieprzNa kwarantannie w powiecie wadowickim przebywa aktualnie 391 osób.

   

  Przybywa również zakażonych osób w województwie małopolskim. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 19 kobiet i 22 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 85 lat, z Krakowa (10 osób), powiatu oświęcimskiego (8 osób), wadowickiego (7 osób), nowosądeckiego (6 osób), Nowego Sącza (4 osoby), powiatu tatrzańskiego (3 osoby), proszowickiego (2 osoby) i bocheńskiego (1 osoba). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2534 osób.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane