Skasowali trzech piratów drogowych

10 maja 2021 14:08:50

  Od piątku policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy zlekceważyli prawo. Kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

  

Skasowali trzech piratów drogowych

  W piątek (7 maja br.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który w Choczni pędził z prędkością 123 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

  Z kolei w sobotę (8 maja br.), w Babicy „wpadł” kierujący hondą,  u którego policyjny miernik prędkości wskazał 108 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.

  Za dużo na liczniku miał również kierowca bmw, który w Brodach jechał z prędkością 106 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną  prędkość o 56 km/h.

  

  Jak widać, pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje piratów drogowych. Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

  

  Przypominamy, że jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

   

 Fot. Archiwum

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane