Zarzut usiłowania zabójstwa dla 23-latka

10 maja 2021 20:41:19

  Prokurator przedstawił 23-latkowi mu 5 zarzutów m.in. usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała, posiadania środków odurzających i uprawy konopi indyjskich.

  

Zarzut usiłowania zabójstwa dla 23-latka

  8 maja br. około godziny 7. na numer alarmowy 112 zadzwonił 40–letni mężczyzna informując, że przed chwilą, na jednym z przystanków autobusowych w Chrzanowie został ugodzony nożem przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Na wskazany przystanek skierowano załogę pogotowia ratunkowego i patrol policji. Karetka zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

   

  Na miejscu pozostała kobieta, jak się okazało znajoma pokrzywdzonego, która podała jednak zupełnie inną wersję zdarzeń. Szybko okazało się, że zgłoszenie o dwóch nieznanych mężczyznach, którzy mieli zaatakować 40-latka, było nieprawdą. Do zdarzenia miało bowiem dojść w mieszkaniu na jednym z osiedli w Chrzanowie. Gdy w mieszkaniu była kobieta oraz pokrzywdzony, do środka wszedł 23-letni syn kobiety. Między całą trójką doszło do nieporozumień i w trakcie przepychanek 23-latek chwycił nóź i dwukrotnie ugodził przyjaciela matki, po czym uciekł z mieszkania. Kobieta z rannym przyjacielem wezwali taksówkę i odjechali w kierunku centrum miasta. Na przystanku komunikacji miejskiej, na ul. Niepodległości powiadomili numer alarmowy, opowiadając naprędce zmyśloną historyjkę o dwóch napastnikach, chcąc wezwać pogotowie, by udzieliło pomocy rannemu.

   

  Chrzanowscy policjanci natychmiast udali się do miejsca faktycznego zdarzenia, czyli mieszkania kobiety, gdzie zatrzymali sprawcę. W trakcie przeszukania mieszkania kobiety policjanci zabezpieczyli nóż, a w mieszkaniu jej syna funkcjonariusze natrafili na pewne ilości marihuany i amfetaminy, a także uprawę 6 roślin konopi indyjskich.

   

  Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla zatrzymanych 23-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie prokurator przedstawił mu 5 zarzutów m.in. usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała, posiadania środków odurzających i uprawy konopi indyjskich.

  9 maja sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

  Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawiania wolności.

   

Źródło: Policja Małopolska

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane