Alarm bombowy w szkole

1 czerwca 2021 19:13:12

  Ktoś urządził sobie kontrowersyjną zabawę na Dzień Dziecka. Do różnych szkół w całej Polsce napłynęły dzisiaj (1 czerwca) e-maile z informacją o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym. Jeden z nich trafił do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy. Pracowników i uczniów ewakuowano na czas przeszukiwania budynku przez policję.

  

Alarm bombowy w szkole

  Takie sytuacje nie są wcale rzadkością. Co jakiś czas do różnych instytucji napływają tego typu „bombowe wiadomości”. Nierzadko e-mail z wieścią o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym trafia do skrzynki na spam, a wtedy pracownicy trwają w błogiej nieświadomości potencjalnego zagrożenia. Jeśli jednak zdarzy się, że ktoś odczyta taką wiadomość, reakcja jest natychmiastowa. Dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im św. Jana Pawła II w Radoczy o otrzymanym mailu natychmiast zawiadomiła policję i straż pożarną. Mundurowi przyjechali, ewakuowali uczniów i pracowników szkoły, po czym przeszukali pomieszczenia. Oczywiście bomby nie znaleźli.

  

  Alarmy bombowe miały miejsce dzisiaj również w innych szkołach w całej Polsce. Zdarzyło się to na przykład w Oleśnicy w województwie dolnośląskim, a także w Wieliszewie na Mazowszu. W obu przypadkach informacja o ładunku wybuchowym nadeszła e-mailem i okazała się fałszywa. (eł)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane