Zatrzymany traktorzysta miał 2,6 promila alkoholu

7 czerwca 2021 15:25:33

   Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował ciągnikiem rolniczym. Jak się okazało, traktorzysta miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. W najbliższym czasie, za popełnione przestępstwo drogowe, odpowie przed sądem.

  

Zatrzymany traktorzysta miał 2,6 promila alkoholu

  W piątek (4 czerwca br.) dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał informację, że po terenie gminy Lanckorona ma się poruszać ciągnik rolniczy, którego kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy.

  Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy zatrzymali do kontroli drogowej wskazanego w zgłoszeniu traktorzystę. W trakcie kontroli potwierdziły się informacje, że mieszkaniec powiatu wadowickiego jest nietrzeźwy.

  Badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

  Kierujący odpowie za kierowanie ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

  

Policja apeluje!

  Reagujmy, jeśli widzimy nietrzeźwego kierowcę, bo to od naszej właściwej postawy może zależeć czyjeś życie.

Wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane