Wielki sukces zawodniczek z Brzeźnicy - drugie miejsce w kraju!

6 czerwca 2021 11:34:00

  Dziewczęta z Akademii Futbolu Kobiecego Wisła Brzeźnica po raz kolejny pokazały swój niesamowity talent piłkarski. Niewiele im zabrakło, by zdobyły pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w kategorii U-13. Ostatecznie w pięknym stylu wywalczyły wicemistrzostwo.

  

Wielki sukces zawodniczek z Brzeźnicy - drugie miejsce w kraju!

  Finał Mistrzostw Polski Młodziczek odbył się w Środzie Wielkopolskiej. W pierwszym dniu zawodów dziewczęta z klubu w Brzeźnicy pokonały Wartę Poznań miażdżącym wynikiem 4:0 oraz GKS Katowice (1:0). Następnie w półfinale zmierzyły się z FSA Kraków, którą to drużynę również bez większego trudu pokonały. Wynik tego meczu to 4:1. W finałowym spotkaniu nasze zawodniczki walczyły z warszawskim klubem Diamonds Academy. Mecz między drużynami zakończył się remisem. O zwycięstwie dziewcząt z Warszawy zadecydowały dopiero rzuty karne. Piłkarki z Wisły Brzeźnica zajęły drugie miejsce, ale indywidualnie najlepszą zawodniczką mistrzostw okazała się jedna z nich - Nikola Madejczyk. Trzecie miejsce w kraju przypadło w udziale Tęczy Bydgoszcz.

  

- Wicemistrzostwo Polski to mega sukces! Wielkie brawa dla zawodniczek, trenera Andrzeja Żądły i rodziców, bez których też tego sukcesu by nie było – podkreśla prezes AKF Wisła Brzeźnica Stanisław Sękiewicz. Drużyna z Brzeźnicy wystąpiła w składzie: Maja Becker, Klaudia Nowak, Milena Łukasik, Martyna Górecka, Karolina Nowak, Helena Kasina, Urszula Popowicz, Sonia Żurek, Natalia Skrok, Emilia Sabuda, Ewelina Szwarc, Julia Ostrowska, Alicja Kołodziejska, Nikola Madejczyk, Zuzanna Niechaj. Dziewczęta pochodzą z różnych gmin, a nawet powiatów, mimo że walczą w brzeźnickich barwach. (eł) Foto: AFK Wisła Brzeźnica

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane