Podrobiona odzież za 4,7 mln zł

4 czerwca 2021 13:32:45

  Od pewnego czasu na małopolskich placach targowych pojawiały się w sprzedaży duże ilości podróbek markowej odzieży, obuwia czy kosmetyków.

  

Podrobiona odzież za 4,7 mln zł

  Małopolscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wielokrotnie rekwirowali tego typu towar, natomiast prowadzone działania koncentrowały się głównie na ustaleniu źródła pochodzenia fałszywek. Jeden z tropów prowadził do powiatu wielickiego.

   

  W ostatnich dniach, policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS prowadzili wspólne działania właśnie w tym powiecie. W efekcie kontroli garaży oraz nieczynnych magazynów natrafiono na ogromne ilości nielegalnego towaru. W przeszukanych pomieszczeniach znaleziono 22 400 sztuk różnego rodzaju odzieży, kosmetyków oraz 1300 par obuwia – wszystko z nielegalnie naniesionymi, zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek. Szacunkowa wartość ujawnionych towarów przekracza kwotę 4 milionów 700 tysięcy złotych.

  Wszystko wskazuje na to, że magazyny służyły do przechowywania odzieży, która trafiała następnie na małopolskie czy podkarpackie targowiska.

   

  42-letniego mieszkańca powiatu wielickiego, właściciela zatrzymanego towaru czekają teraz konsekwencje prawne za naruszenie przepisów ustawy Prawo Własności Przemysłowej.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Małopolski Urząd Celno-Skarbowy.

   

Źródło: Policja Małopolska

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane