Patriotyczne obchody w cieniu pandemii

11 listopada 2020 12:18:42

  Mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Wadowic, tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się bez udziału licznych delegacji, pocztów sztandarowych, orkiestry i szerokich rzesz mieszkańców.

  

Patriotyczne obchody w cieniu pandemii

  Narodowe Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt dla Polaków. Po 123 latach zniewolenia, Polska odzyskała Niepodległość i Suwerenność.

  Złożeniem wiązanek kwiatów u stóp Pomnika 12 Pułku Piechoty uczczono 102. rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości.

  Wiązanki biało-czerwonych kwiatów złożyli: poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, przewodnicząca Rady Powiatu Wadowickiego Zofia Kaczyńska wraz z członkami Zarządu Powiatu, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz.

  Natomiast w kościele parafialnym pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę.

- Inaczej niż zwykle obchodzimy dzisiaj 11-tego listopada. Wszystko jest… inaczej niż zwykle. To co rok temu dla każdego z nas byłoby totalną abstrakcją, dzisiaj jest naszą rzeczywistością̨. Trudną, bolesną, pełną niepokoju i niewiadomych, z którą musimy się̨ zmierzyć. I właśnie dzisiaj z okazji Święta Niepodległości - Niepodległości, za którą̨ nasi dziadkowie walczyli i umierali, życzę wszystkim, abyśmy w tym dzisiejszym, trudnym czasie umieli być razem. Bądźmy dla siebie dobrzy, bądźmy dla siebie życzliwi. W małych gestach jest wielka moc... - napisał na swym fanpage’u burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane