Wadowice uczciły urodziny swojego Patrona

18 maja 2021 20:13:42

  Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach była kulminacyjnym punktem obchodów 101. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II Wielkiego - Patrona Wadowic.

  

Wadowice uczciły urodziny swojego Patrona

  Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. Dziękczynnej, odprawionej w 101. rocznicę urodzin Karola Wojtyły - Patrona Wadowic Świętego Jana Pawła II. Uroczystość religijną uświetnił Chór WADOWICE.

  W homilii, wygłoszonej w wadowickiej bazylice abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę na godziną 17.17, która kilka razy miała istotne znaczenie w życiu Karola Wojtyły, późniejszego Ojca Świętego Jana Pawła II.

 O tej porze Karol Wojtyła się urodził, o tej godzinie został wybrany na Stolicę Piotrową i o tej godzinie był na niego zamach na Placu Św. Piotra w Rzymie. Również o tej godzinie w Fatimie objawiła się Matka Boża.

  Południowe uroczystości w bazylice poprzedziło złożenie wiązanek kwiatów u stóp Pomnika św. Jana Pawła II Wielkiego przez delegację parlamentarzystów, przedstawicieli Małopolskiego Sejmiku Wojewódzkiego, samorządu Powiatu Wadowickiego, władz gminy Wadowice.  

  Przed południem w Wadowickim Centrum Kultury miała miejsce Uroczysta Sesja Rady Miejskiej, której program nawiązywał do obchodzonej 18 maja 2021 roku 101. rocznicy urodzin Patrona Wadowic Świętego Jana Pawła II.

  

Relacja z sesji Metropolita Krakowski na sesji w Wadowicach

   

Czytaj również Przyznano Wadowickie Serce Roku

   

  Na Placu Jana Pawła II w Wadowicach otwarto wystawę  plenerową pt. „Jan Paweł II – Patron Województwa Małopolskiego”, zorganizowaną przez Instytut Dialogu Międzykulturowego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane