Wielki sukces andrychowskich licealistów

8 maja 2021 13:51:31

  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie okazali się najlepsi w tegorocznym Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira - Scenes from Shakespeare in English Festival. Zdobyli pierwsze miejsce spośród uczestników z całego kraju!

  

Wielki sukces andrychowskich licealistów

  To była już 23. edycja tego odbywającego się w Lublinie festiwalu, który po raz pierwszy zorganizowano w roku 1999. Od początku chodziło w nim o to, by młodzież szkolna prezentowała w języku oryginału sceny z dramatów oraz poematów Szekspira w krótkich formach, trwających od 5 do 20 minut. Ta formuła nie uległa dotychczas większym zmianom, aczkolwiek w tym roku przegląd odbył się online, jak zresztą wszystkie inne imprezy kulturalne organizowane w ostatnich miesiącach.

  

  Najlepszy okazał się w nim duet z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie – Zuzanna Kapela z klasy 2b oraz Michał Talar z 3a. Z powodu pandemii jury postanowiło nie przyznać w tym roku grand prix w formie tygodniowego pobytu w Londynie i Stratford-upon-Avon. Andrychowskim licealistom zaoferowało główną nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Jak uzasadnili członkowie komisji konkursowej, Zuzanna Kapela i Michał Talar zasłużyli na zwycięstwo „za klasycznie wystylizowane i dojrzałe teatralnie role Katarzyny i Petruchia w pełnym dynamiki i dobrego rytmu spektaklu „Poskromienie złośnicy” (The Taming of the Shrew) w reżyserii Katarzyny Kasperek i Iwony Kaczmarek; nagranie i montaż: Magdalena Kubalka–Pluta”.

  

  Pozostałe dwie nagrody (po 500 zł) otrzymali uczestnicy z Lublina i Gdańska. Ale w gronie wyróżnionych również znalazła się uczennica andrychowskiego I LO im. M. Skłodowskiej-Curie. Zofia Górny z klasy 2fp została doceniona „za wyraziste wykreowanie postaci Ofelii i przekonującą interpretację językową w monologu z dramatu „Hamlet” opracowanym pod kierunkiem Katarzyny Kasperek i Iwony Kaczmarek; montaż – Zuzanna Króliczek”. Pod tekstem zamieszczamy nagranie występu Zuzanny Kapeli i Michała Talara. (eł)

  

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane