Cztery Złote Dyplomy i dwa puchary dla muzyków z Roczyn

7 czerwca 2021 13:47:15

  Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Roczynach oraz związany z nią Roman Marczyński Big Band zgarnęli najważniejsze nagrody XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2021 – złoto w dwu różnych konkursach i dwa puchary. A konkurencja była niemała.

  

Cztery Złote Dyplomy i dwa puchary dla muzyków z Roczyn

  W tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka, organizowanym przez ośrodki kultury w Bielsku-Białej, Kozach i Jasienicy brylowali muzycy z Roczyn. Zdobyli niemal wszystkie najważniejsze nagrody, z wyjątkiem grand prix, którego w tym roku jury nie przyznało. W Konkursie Estradowym Festiwalu, w dwu różnych kategoriach otrzymali tak zwane Złote Dyplomy. Jeden z nich uzyskała Orkiestra Dęta OSP w Roczynach, a drugi wywalczyła ściśle z nią związana formacja Roman Marczyński Big Band, która ponadto uplasowała się na pierwszym miejscu całego tego konkursu. Za to osiągnięcie Big Band Romana Marczyńskiego dostał Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2100 zł.

  

  W Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego, który również odbywa się w ramach Złotej Trąbki, Orkiestra Dęta OSP w Roczynach oraz Roman Marczyński Big Band również wywalczyli Złote Dyplomy. I ponownie Roman Marczyński Big Band zgarnął najwyższe laury. Zdobył Puchar Starosty Bielskiego i towarzyszącą mu nagrodę finansową w kwocie 1500 zł.

  

  

  Orkiestra Dęta OSP działa w Roczynach już od ponad 150 lat. Co prawda dokładnej daty jej założenia nikt nie zna, ale pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi z roku 1870. Orkiestra uświetnia swą grą różnego rodzaju uroczystości nie tylko w gminie Andrychów czy powiecie wadowickim. Niejednokrotnie grała nawet poza granicami naszego kraju, między innymi na Ukrainie, w Niemczech i Holandii. Jej repertuar jest bardzo bogaty – obejmuje utwory klasyczne, rozrywkowe, popowe, jazzowe oraz tradycyjne. Od 2008 roku jej kapelmistrzem jest Roman Marczyński, który swoim nazwiskiem firmuje również big band złożony z profesjonalnych muzyków. (eł)

  

  

Foto: Edyta Łepkowska

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane