Minister ds. samorządu w Kalwarii Zebrzydowskiej

24 maja 2021 23:09:02

  Z samorządowcami z trzech powiatów spotkał się dzisiaj minister ds. samorządu Michał Cieślak. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy radnego Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Marcina Zadory.

  

Minister ds. samorządu w Kalwarii Zebrzydowskiej

  W poniedziałek, 24 maja br. do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjechał minister ds. samorządu Michał Cieślak. Gospodarze sprawili gościowi z Warszawy gorące powitanie, zagrała nawet orkiestra.

  W budynku klubowym MKS Kalwarianka przedstawiciel rządu spotkał się z włodarzami samorządów z trzech powiatów (wadowickiego, myślenickiego i suskiego). W spotkaniu z samorządowcami, którego inicjatorem był radny Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Marcin Zadora, uczestniczył wadowicki poseł na Sejm RP Filip Kaczyński.

  Spotkanie zorganizowano w ramach konsultacji rządowego projektu „Samorząd 3.0”, który ma zlikwidować bariery w rozwoju samorządów. Minister Michał Cieślak odwiedzając gminę Kalwaria Zebrzydowska miał też okazję do zapoznania się z inwestycjami sfinansowanymi w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.Minister Michał Cieślak jest osobą odpowiedzialną w Radzie Ministrów za rozwój samorządów i koordynację projektu Samorząd 3.0. Głównymi założeniami tego przedsięwzięcia jest identyfikacja barier rozwojowych samorządów. Celem jest zmiana przepisów prawnych, które ograniczają samorządy. To wszystko ma sprzyjać realizacji inwestycji rozwojowych o znaczeniu pożytku publicznego.

   

Samorząd 3.0 – początek zmian prawa samorządowego

   

  Głównym celem realizowanego projektu jest samorząd bez barier, dostosowany do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Pomysłodawcy stawiają na aktywność i gospodarność władz samorządowych oraz ich większy wpływ na kształt regionu, co pozwoli na ułatwienie realizacji inwestycji rozwojowych o znaczeniu pożytku publicznego.

  Program odnosi się również do nowych źródeł dofinansowania, z których mogą korzystać samorządy, a także poprawy jakości usług publicznych.

  Samorząd terytorialny, realizując inwestycję o znaczeniu użyteczności publicznej, powinien móc posadowić inwestycje na tych gruntach, bez ponoszenia kosztów i prowadzenia czasochłonnych procesów administracyjnych. Dotyczy to zwłaszcza budowy szpitali, mieszkań czy żłobków.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane