Czy w Andrychowie będzie referendum dotyczące spalarni odpadów?

29 maja 2021 10:35:43

  Radna Alicja Studniarz domaga się przeprowadzenia wśród mieszkańców gminy Andrychów referendum w sprawie budowy na terenie miasta spalarni odpadów stałych.

  

Czy w Andrychowie będzie referendum dotyczące spalarni odpadów?

  Temat wypłyną przy opracowywaniu przez andrychowski samorząd zmiany do Studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego gminy Andrychów. Jedną z wprowadzanych do projektu zmian w studium jest lokalizacja nowego zakładu termicznej utylizacji odpadów komunalnych. Planuje się, aby spalarnia śmieci mogła powstać przy ul. Biała Droga, w okolicy starego wysypiska śmieci.

   

  Trudno dziwić się mieszkańcom sąsiednich posesji, wyrażających swoje obawy w zakresie przyszłego funkcjonowania spalarni odpadów. Do planowanej w studium lokalizacji spalarni odpadów zgłoszono jedną uwagę, którą  większość radnych odrzuciła.

   

  Broni nie składa jednak radna Alicja Studniarz, która złożyła formalny wniosek o przeprowadzenie referendum na temat lokalizacji w Andrychowie spalarni odpadów.

 FOTO: Archiwum WP

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane