Rządowe środki dla gmin popegeerowskich

11 czerwca 2021 21:09:43
Rządowe środki dla gmin popegeerowskich

  Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach naboru na środki dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała pół miliona złotych dofinansowania na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w 12 budynkach użyteczności publicznej w 6 miejscowościach gminy: Brody, Leńcze, Podolany, Zarzyce Wielkie, Zebrzydowice i Kalwaria Zebrzydowska, gdzie fotowoltaika zostanie zamontowana na centrum kultury, bibliotece i szkole.

   Natomiast gmina Tomice za 200 tysięcy złotych zmodernizuje mocno zniszczoną ul. Podstawie w Tomicach (100 000 złotych) i oświetlenie uliczne w tej miejscowości (100 000 złotych)

  
Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki to nie koniec wsparcia dla gmin:

- Zdecydowałem o jego powiększeniu z 250 do 340 milionów złotych i jestem przekonany, że to nie koniec, bo Polski Ład to sprawiedliwy rozwój. To nowe perspektywy, równomierne wsparcie i inwestycje dla tysięcy miast i wsi. Zrobimy wszystko, żeby pomoc dotarła do każdej gminy w Polsce - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

   

- W Tomicach na przeszło 200 ha gruntów funkcjonowało "PGR Kraków" pod nazwą Państwowe Gospodarstwo Rybackie w Krakowie. Również w gminie Kalwaria Zebrzydowska zostały utworzone PGR-y, m.in. na terenach odebranych przez komunistów Konwentowi ojców Bonifratrów w Zebrzydowicach - wyjaśnia poseł Filip Kaczyński.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane