Świat za furtą

17 maja 2021 12:14:34

- Świat „za furtą” wcale nie jest szary i nudny, a zakonne życie jest pasjonujące i warte zaryzykowania… - pisze Minister Prowincjalny o. Teofil Czarniak OFM we wprowadzeniu do najnowszego albumu „Bernardyni”.

  

Świat za furtą

  Nakładem Kurii Prowincjonalnej OO. Bernardynów powstał album „Bernardyni”, dokumentujący w obrazach życie tej zakonnej Prowincji.

   

- Album powstał w wyniku ponad rocznej pracy pana Piotra Banasika, który z aparatem fotograficznym dokumentował nasze życie i pracę. Niech sam obraz mówi za siebie. To, co zobaczymy, okraszone jest tekstami z pism św. Franciszka z Asyżu, założycie­la naszego Zakonu. Zdjęcia ułożyły się w opowieść dzięki panu Bartłomiejowi Taladze, który dokonał ich wyboru i jak klocki puzzli poskładał w całość. Obaj panowie związani są z Bernardynami. W ja­kimś stopniu są naszymi wychowankami … Może ta publikacja poruszy czyjeś serce i zachę­ci do wstąpienia w szeregi Bernardynów. A może uświadomi, że ten świat „za furtą” wcale nie jest szary i nudny, a zakonne życie jest pasjonujące i warte zaryzykowania … - pisze we wprowadzeniu do albumu o. Teofil Czarniak OFM – Minister Prowincjalny.

   

 Źródło: Wydawnictwo Calvarianum

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane