Dzień Matki u Smerfów z Choczni

26 maja 2021 23:46:05

  Dzieci z grupy Smerfy w Przedszkolu Bajka przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni mają po dwie mamy. Jedną w domu, a drugą w przedszkolu. W czasie obchodów Dnia Matki maluchy z pietyzmem portretowały swoje rodzicielki. Wspólnymi siłami namalowały też czarnowłosą kobietę w czerwonej sukni i orzekły, że to ich wychowawczyni, a zarazem druga mama…

  

Dzień Matki u Smerfów z Choczni

  Przedszkolaki z grupy Smerfy długo i cierpliwie przygotowywały się do Dnia Matki. Uczyły się wierszyków oraz piosenek, by dzisiaj wyrecytować i zaśpiewać je mamom. Niestety, występy z tej okazji nie mogły odbyć w przedszkolu. Z powodu obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wspólne świętowanie nie wchodziło w grę. Każde dziecko urządziło mamie obchody jej święta w domu.

  

  Oprócz rymowanych niespodzianek i popisów wokalnych, maluchy przygotowały dla mam piękne, kolorowe laurki. Namalowały też ich portrety. Na niektórych obrazkach matkom towarzyszyli również ojcowie. - Malowanie portretów pochłonęło dzieci bez reszty. Uwidoczniły się przy tym artystyczne talenty niektórych z nich – zapewnia wychowawczyni grupy Smerfy Bożena Gajczak. Przedszkolaki namalowały też ją samą, uwieczniając ją w czerwonej sukni i kobaltowych szpilkach. Stwierdziły, że to ich druga mama. (eł)

  

  Foto: Przedszkole Bajka w Choczni

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane