Dzień Dziecka ze strażakami

30 maja 2021 10:38:44

  Kilkulatki z Przedszkola Bajka przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni Dzień Dziecka mają już za sobą. A przynajmniej przedszkolne obchody tego święta, bo domowe dopiero ich czekają. Nauczycielki przygotowały im niespodziankę, którą maluchy długo będą pamiętać. Do przedszkola zawitali bowiem strażacy z prawdziwym wozem gaśniczym.

  

Dzień Dziecka ze strażakami

  Prawie każdy mały chłopiec marzy o tym, by kiedyś zostać strażakiem. Również niejedna dziewczynka chciałaby wykonywać ten zawód. Dla takich dzieci nie lada gratką jest już sama okazja, by od środka obejrzeć samochód strażacki. Ba, zwiedzanie takiego auta to niezapomniane przeżycie nawet dla takiego malca, który nigdy dotąd nie marzył o udziale w akcjach gaśniczych. Trudno się zatem dziwić, że kiedy druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni przyjechali do Przedszkola Bajka w tej samej miejscowości, dzieci chciały zajrzeć do każdego zakamarka ich samochodu. I rzeczywiście miały taką możliwość.

  

  Strażacy odwiedzili przedszkole na zaproszenie nauczycielki Bożeny Gajczak. Opowiedzieli dzieciom trochę o swojej misji i pokazali im sprzęt znajdujący się na wyposażeniu auta ratowniczo-gaśniczego. Nie zabrakło też garści przestróg. Nie wiadomo, czy te ostatnie utkwią przedszkolakom w pamięci, ale na pewno każdy z nich długo będzie wspominać wizytę druhów. (eł)

  

   Foto: Przedszkole Bajka

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane