Hiszpańska przygoda uczniów z Jaroszowic

9 czerwca 2021 11:53:29

  Choć pandemia mocno to utrudniała, wreszcie odbyła się kolejna podróż w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, który realizowała Szkoła Podstawowa w Jaroszowicach. W grubo ponad rok po pierwszej grupie uczniów, drugiej również udało się wyjechać na Półwysep Iberyjski. Młodzież miała okazję poznać od podszewki hiszpańskie tradycje, zwyczaje i kulturę, a przede wszystkim zobaczyć oszałamiające widoki.

  

Hiszpańska przygoda uczniów z Jaroszowic

  Pierwszy wyjazd do Hiszpanii w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” odbył się w lutym 2020 roku. Druga grupa uczniów z klas 6-8 Szkoły Podstawowej w Jaroszowicach musiała długo czekać na swoją kolej. Z powodu pandemii wyjazd był kilkakrotnie przekładany na późniejszy termin. W końcu jednak, dzięki determinacji nauczycielek: Agnieszki Jewuły, Magdaleny Wiercimak i Aleksandry Zadory, udało się do niego doprowadzić. 8 maja samolot z uczniami z Jaroszowic na pokładzie wzbił się w powietrze. 

  

  

  Po trwającym 3 godziny i 45 minut locie grupa nastolatków dotarła do Hiszpanii, gdzie przywitał ją niespodziewany upał. Owszem, uczniowie domyślali się, że u celu podróży będzie zdecydowanie cieplej niż w Polsce. Przed wyjazdem sporo czasu poświęcili na zdobywanie wiedzy o kraju, który mieli odwiedzić. Zapoznawali się z jego kulturą, historią, a także środowiskiem naturalnym i klimatem. Mimo to 33oC nieco ich zaskoczyły.

  

  

  Z lotniska autokarem przejechali do zaprzyjaźnionej szkoły Ave Maria Casa Madre w Grenadzie. Z uczęszczającymi do niej hiszpańskimi rówieśnikami utrzymywali kontakt przez Internet od początku trwania projektu. Teraz wreszcie mieli okazję ich spotkać. Razem z nimi brali udział w niektórych lekcjach, podczas których mogli między innymi doskonalić znajomość języka angielskiego. Jednak najciekawszą częścią wyprawy było zwiedzanie. Uczniowi zobaczyli widoki, które na długo utkwią im w pamięci. Odwiedzili twierdzę Alhambra, Pargue de las Ciencias (park naukowy), dwie najstarsze dzielnice Grenady - Albaicin i Sacromonte, muzeum Pabla Picassa oraz inne fascynujące miejsca. (eł)  

  

Foto: Szkoła Podstawowa w Jaroszowicach

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane