Nadspodziewany sukces akcji #turbopomoc

2 czerwca 2021 10:49:34

  Tegoroczna akcja #turbopomoc, o której pisaliśmy tutaj, przyniosła spektakularne efekty. Na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji Turbo Pomoc udało się zebrać ponad 108 tys. zł! To wynik znacznie lepszy niż w poprzednich latach.

  

Nadspodziewany sukces akcji #turbopomoc

  Sami organizatorzy nie spodziewali się takiego odzewu. Choć możliwość obejrzenia sportowych samochodów i wylicytowania przejażdżki nimi przyciągała w poprzednich latach rzesze miłośników motoryzacji, nigdy dotąd wynik zbiórki przeprowadzonej w ciągu jednego dnia nie był tak duży. Kwota zebrana w roku 2019 wyniosła 4 136 zł, a kolejny rok zamknął się wynikiem 94 636 zł. Po podsumowaniu ostatniej edycji akcji, organizatorzy doliczyli się dokładnie 108 211,78 zł.

  

  Co ciekawe, pogoda robiła niemal wszystko, żeby zniechęcić do licznego udziału w akcji. Ale nawet ulewa nie przepędziła fanów sportowych samochodów z placu przy Restauracji na Starym Tartaku. Zdawało się też, że dodatkowym utrudnieniem będą komplikacje, których doświadczyliśmy w związku z pandemią. „Sporo osób straciło pracę i nie wygląda to ciekawie. Zbiórki na cele charytatywne mocno przez to ucierpią, bo teraz nie każdy jest w stanie przelewać jakaś sumę na szczytny cel” – pisali organizatorzy #turbopomocy przed akcją. Jednak i to nie okazało się przeszkodą.

  

  Zebrane w czasie akcji pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji Turbo Pomoc. Jest ich obecnie siedmioro. To w większości mieszkańcy powiatu wadowickiego. Na zdjęciu powyżej widać jednego z nich – 22-letniego Piotra Chromego z Choczni, który walczy o powrót do sprawności po ciężkim wypadku, którego doznał niespełna dwa lata temu. (eł)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane