Przełajowa rywalizacja dzieci i młodzieży

4 czerwca 2021 11:28:01

  Na stadionie MKS „Skawa” Wadowice zorganizowano finały powiatowe w drużynowych biegach przełajowych.

  

Przełajowa rywalizacja dzieci i młodzieży

 – Dzieci i młodzieży było mniej niż w latach minionych. To efekt pandemii koronawirusa i związanego z nią zdalnego nauczania. Część nauczycieli wychowania fizycznego nie zdecydowała się na udział w rywalizacji, uznając, że nie mieli możliwości właściwego przygotowania swoich podopiecznych do zawodów. Wśród tych, którzy pojawili się na starcie było bardzo dużo zawodników różnych klubów, którzy mają już możliwość trenowania w swoich sekcjach. Obserwując młodzież i dzieci widać było, że młodzi ludzie są spragnieni sportowej rywalizacji i sukcesów. Po tak długiej przerwie jest to w pełni zrozumiałe – komentuje Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim.

  W licealiadzie (rocznik 2005 – 2003) kolejny już raz drużyny dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej udowodniły, że wiodą prym w naszym regionie. Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasowały się uczennice i uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie.

  Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2006 – 2007) w kategorii dziewcząt wygrały uczennice z Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie, a drugie miejsce zajęły dziewczęta z Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach.

  W Igrzyskach Dzieci (rocznik 2008 – 2009) w kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie, a w kategorii chłopców – ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach.

Zespoły, które zajęły I miejsce będą reprezentować powiat  wadowicki w zawodach wojewódzkich.

 

  Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach.

   

Źródło: Powiat Wadowice

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane