Jak zagospodarować bulwary nad Skawą?

10 maja 2021 17:55:58

  Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pyta na swojej facebookowej stronie o pomysły na zagospodarowanie bulwarów nad Skawą. Sam proponuje, by utworzyć tam plac zabaw dla dzieci. Jednak nie wszyscy są zachwyceni tą sugestią. Uważają, że atrakcji dla najmłodszych jest już w całym mieście wystarczająco dużo, a nad rzeką przydałoby się coś dla osób w każdym wieku.

  

Jak zagospodarować bulwary nad Skawą?

  „Bulwary nad Skawą – ślicznie tu, ale jakoś pusto, nie sądzicie? Co Wy na to, żebyśmy zrobili tu plac zabaw z prawdziwego zdarzenia? Jeśli macie jakieś propozycje na ciekawe elementy małej architektury, które mogłyby wejść w skład placu zabaw, to podeślijcie je nam! Możecie zaszaleć z pomysłami, ale w granicach rozsądku. Najciekawsze i te możliwe do zrealizowania weźmiemy pod uwagę podczas sporządzania dokumentacji technicznej! My chcemy, aby pojawiły się takie elementy placu zabaw, z których mogłyby skorzystać również dzieci niepełnosprawne” – napisał na swojej facebookowej stronie włodarz Wadowic Bartosz Kaliński.

  

  Szybko posypały się odpowiedzi na ten wpis. Niektórzy orzekli, że są ważniejsze problemy do rozwiązania w mieście niż zagospodarowanie terenów nad Skawą. Ale wiele osób zapaliło się do pomysłu burmistrza. „Miniszkółka drogowa dla maluchów z uliczkami, przejściami dla pieszych, znakami drogowymi, sygnalizacją świetlną itp. Widziałam taką w Gorlicach, wspaniały pomysł na edukację poprzez zabawę” – zaproponowała jedna z internautek. Inni sugerowali, że można by tam zrobić mały park linowy, niewielki skatepark lub pumptrack.

  

  Sporo osób woli jednak, by zamiast wzbogacać miasto o kolejne atrakcje dla dzieci, zadbać o stworzenie infrastruktury dla wszystkich, którzy pragną wypoczynku nad wodą. „Altanki, aby można było się schować, gdy zacznie padać. Więcej miejsc, gdzie można by było ognisko zrobić. Lepsze oświetlenie oraz więcej ławek ze stolikami, żeby można było usiąść komfortowo, a nie na trawie” – podpowiedziała jedna z wadowiczanek. Podobnych komentarzy pojawiło się bardzo dużo. Dwie osoby zaproponowały również wydzielenie specjalnego miejsca dla czworonogów. „Pieski mogłyby się wybiegać i wyszaleć na bezpiecznym, zamkniętym obszarze. Tego typu atrakcji dla właścicieli czworonogów brakuje w Wadowicach” – stwierdziła jedna z kobiet. (eł)

   

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane