Kajakowe sprzątanie Skawy

19 kwietnia 2021 15:47:06

  Aż trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałyby brzegi Skawy, gdyby nie doroczne akcje ich sprzątania. Sporą popularnością cieszą się te, które w naszym powiecie organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej wspólnie z firmą Kajaki na Skawie i przy wsparciu lokalnych samorządów. Są one bowiem dość nietypowe. Mają formę spływu kajakowego połączonego ze zbieraniem odpadów.

  

Kajakowe sprzątanie Skawy

  W ubiegłym roku akcja sprzątania brzegów Skawy przez kajakarzy odbyła się w połowie wakacji. Tym razem jednak organizatorzy postanowili powrócić do niepisanej tradycji i zorganizować ją w kwietniu, tak jak we wcześniejszych latach. Zaplanowali wiosenne porządki na 24 kwietnia, pomimo że pogoda (wedle prognoz) ma być raczej niesprzyjająca, chłodna i nadal deszczowa. Jednak dla tych, którzy co roku biorą udział w tej akcji, nie jest to czynnik odstraszający. W poprzednich latach bywało różnie – zdarzały się zarówno upały, jak i bardzo zimne dni.

  

  W kajakowym sprzątaniu brzegów Skawy może wziąć udział każdy chętny, aczkolwiek ilość miejsc jest ograniczona, bowiem zależy ona od liczby dostępnych kajaków. Ale jeśli ktoś dysponuje własnym, nie musi się tym przejmować. Takie osoby bez żadnych problemów mogą się przyłączyć do akcji. Aby się zapisać, można wysłać e-mail na adres: biuro@kajaki-na-skawie.pl lub zadzwonić pod nr: 608 093 166.

  

  Uczestnicy wyruszą o 10.00 z miejsca startu, zlokalizowanego na Wadowicach, przy moście drogowym na tak zwanej Wenecji. Przewidywany czas trwania akcji to około 4,5 godziny. Około 14.30 kajakarze powinni dopłynąć na metę w pobliżu jazu w Grodzisku. Ale z doświadczenia wynika, że pewne opóźnienia są nieuniknione. Wszystko zależy od ilości śmieci znalezionych na brzegach. Na mecie uczestnicy dostaną ciepły posiłek. Organizatorzy zapewnią im też transport z Grodziska do Wadowic. (eł)

  

  

Foto: Edyta Łepkowska

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane