Awantura w kościele

8 czerwca 2021 19:52:23

  Zarzut złośliwego przeszkadzania podczas aktu religijnego usłyszał 43-letni mieszkaniec Wojnicza po tym, jak w czasie spowiedzi w kościele włączył głośno muzykę ze swojego telefonu komórkowego, a dodatkowo wykrzykiwał wulgaryzmy. W świątyni, w tym czasie przebywało kilkadziesiąt osób, w tym dzieci. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

  

Awantura w kościele

  W ubiegły  wtorek (1.06.br.) policjanci z komisariatu z Wojnicza interweniowali w kościele pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Wojniczu. Do świątyni wszedł mężczyzna w średnim wieku, włączył głośno dzwonki w swoim telefonie komórkowym, po czym wykrzykiwał wulgaryzmy.

  W kościele właśnie trwała spowiedź. Intruz podszedł do jednego z konfesjonałów, jakby chciał skorzystać z sakramentu, jednak zamiast tego hałasował i bluźnił. Jako, że wszystkiemu przyglądały się dzieci i kilkudziesięciu obecnych na miejscu wiernych, a agresor nie zaprzestawał wulgarnego zachowania, interweniować musiała policja.

  Mundurowi wyprowadzili kompletnie pijanego 43-latka, który mając 2,6 promila alkoholu został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

  

  Obecnie policjanci z wojnickiego komisariatu prowadzą dochodzenie w sprawie złośliwego przeszkadzania w sprawowaniu aktu religijnego. To przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do dwóch lat. (KWP)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane