Pijany „Spiderman” narozrabiał

8 czerwca 2021 20:04:43

  Błyskawicznie podjęte działania oraz bardzo duże doświadczenie policjantów z Zespołu Negocjacyjnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uratowały życie 33-letniego mężczyzny ze Śląska.

  

Pijany „Spiderman” narozrabiał

  W sobotę ( tj. 05.06.br. ) około godz. 22:30  oficer dyżurny krakowskiej Policji otrzymał informację o mężczyźnie, który wspiął się na elewację jednego z biurowców przy ul. Wadowickiej i na wysokości trzeciego piętra spaceruje po zewnętrznym banerze. 

  

  Ponieważ człowiek ten był bardzo agresywny, cały czas krzyczał i spożywał alkohol istniało niebezpieczeństwo, że  może spaść albo chcieć skoczyć, dlatego też do działań oprócz policjantów z V komisariatu Policji, na terenie którego miało miejsce zdarzenie, zostali skierowani policyjni negocjatorzy. Na miejscu swoje działania podjęli także strażacy. Szybko ustalono, że „spidermanem” jest  33-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

  W pewnym momencie agresja mężczyzny zwróciła się w kierunku banneru na którym stał. Zaczął wyrywać jego elementy, co mogło skutkować dla niego upadkiem z wysokości. Policyjni negocjatorzy błyskawicznie przystąpili do działania.

  

  Korzystając z dwóch wysięgników straży pożarnej,  już na wysokości, rozpoczęli rozmowy z desperatem. Dialog był jednak bardzo utrudniony z uwagi na duże upojenie alkoholowe mężczyzny. W momencie kiedy 33-latek  zajęty rozmową z jednym z negocjatorów,  zachwiał się, dwóch pozostałych negocjatorów chwyciło go i bezpiecznie wsadziło do kosza strażackiego.  Następnie mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia, która przetransportowała  go do jednego z krakowskich szpitali.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane