Pożar w kuchni w Podolanach

10 czerwca 2021 13:42:26

  Jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej mieszkańcom budynku w Podolanach udało się ugasić pożar w kuchni.

  

Pożar w kuchni w Podolanach

  We środę, 9 czerwca br. doszło do wybuchu pożaru w kuchni jednego z budynków mieszkanych w Podolanach. Zaalarmowano straż pożarną, na miejsce skierowano IRG Wadowica, OSP Zarzyce Wielkie, OSP Przytkowice oraz OSP Leńcze.

  Jeszcze przed przybyciem pierwszych zastąpów straży pożarnej, domownikom udało się pożar ugasić, Strażacy zajęli się sprawdzeniem posesji pod kątem zagrożenia pożarowego oraz przewietrzeniem pomieszczeń budynku, przy wykorzystaniu wentylatora oddymiajacego. Sprawdzono zostały również pomieszczenia pod kątem ewentualnej obecnosci w powietrzu tlenku węgla.

   

UWAGA!

  Palący się olej w kuchni – dbając o własne bezpieczeństwo, wyłącz dopływ gazu lub płytę grzejną, a następnie przykryj garnek (patelnię) pokrywką. Do ugaszenia ognia możesz również użyć koca gaśniczego (specjalny koc do celów gaśniczych) lub gaśnicy przeznaczonej do pożarów grupy F (do gaszenia tłuszczów i olejów w urządzeniach kuchennych). Nie zalewaj płonącego tłuszczu wodą, gdyż wtedy eksploduje, poparzy Cię, a pożar się „rozleje”! Po stłumieniu ognia nie przesuwaj garnka i nie przenoś go aż do całkowitego ostudzenia tłuszczu.

   

Źródło: OSP Przytkowice

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane