Nielegalny tytoń na posesji

10 czerwca 2021 15:08:22

  Policjanci na jednej z prywatnych posesji zatrzymali mężczyznę, który ukrywał nielegalną krajankę tytoniową i papierosy oraz butelki z płynem opisane jako alkohol bez odpowiednich oznaczeń akcyzowych. Grozi mu kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.

  

 

Nielegalny tytoń na posesji

  W sobotę, w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Kryminalnego w Suchej Beskidzkiej udali się na jedną z posesji na terenie Jordanowa, gdzie miał przebywać mężczyzna posiadający tytoń bez znaków akcyzy.

  Na miejscu zastali 74-letniego mieszkańca powiatu suskiego, a w trakcie przeszukania pomieszczeń przez niego zajmowanych, w tym garażu i budynku gospodarczego znaleziono 37 kilogramów krajanki tytoniowej zapakowanej w 73 worki foliowe, 207 sztuk papierosów oraz 7 butelek z zawartością, opisanych jako alkohol. Wszystkie znalezione przedmioty nie posiadały znaków akcyzowych.

  Teraz policjanci ustalają wartość towaru, która mogła trafić na rynek, a tym samym zostałby uszczuplony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku. Mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za naruszenie przepisów karano skarbowych, za co grozić może mu wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności. (KWP)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane