Wielkie trąbienie z lanckorońskiego wzgórza

11 czerwca 2021 10:08:46

  Odliczamy godziny do lanckorońskiego „wielkiego trąbienia”, czyli Festiwalu hejnalistów.

  

Wielkie trąbienie z lanckorońskiego wzgórza

  W niedzielę 13 czerwca w samo południe trębacze, trombiści i sygnaliści zagrają od ruin lanckorońskiego zamku tak donośnie, że słychać ich będzie na Zamczysku w Myślenicach i w opactwie w Tyńcu (w razie deszczu trąbić będą w ośrodku kultury, ale za to słychać ich będzie w ruinach lanckorońskiej twierdzy).

  Później wspólnie przemaszerują, trąbiąc i wyprawiając igrce, na rynek w Lanckoronie, by zdążyć na koncert finałowy i dowiedzieć się kto wygrał. Prowadzić ich będą konfederaci barscy z Sanoka.

  Na koncercie będą grały dwie orkiestry dęte – gminna lanckorońska i gościnnie góralska ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. Uczniowie zaproszą do wspólnego śpiewania pieśni konfederackich, a konfederaci przedstawia scenki rekonstrukcyjne. W przerwach muzycznych występów będzie wręczanie nagród i honorowanie laureatów konkursu na górze. I znowu roztrąbią się zwycięskie sygnały – wojskowe, myśliwskie, religijne, pasterskie, a jakie jeszcze – to się okaże. Oficjalnie zaprezentowane też zostanie nowe logo GOK-u w Lanckoronie, uhonorowani zostaną jego twórcy, a laureaci muzycznej części gminnego konkursu „Twierdza Lanckorona” odbiorą swoje nagrody.

  

  Program bogaty, różnorodny, w wyjątkowej scenerii urokliwej Lanckorony, a wszystko to dla uczczenia pamięci konfederatów barskich w 250. rocznicę bitew lanckorońskich.

   

P  rojekt „Festiwal Hejnalistów na zamku w Lanckoronie”, realizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Orkiestry Dętej w Lanckoronie Intrada przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie i przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Ponadto sponsorami Festiwalu są Lody Mila i Maspex Wadowice.

 

Anna Witalis-Zdrzenicka

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane