Więcej szczepionek Johnson&Johnson w Małopolsce

2 maja 2021 21:11:57

- Będzie więcej szczepionek Johnson&Johnson dla osób, które chcą się zaszczepić w mobilnym punkcie na Rynku Głównym w Krakowie – powiedział PAP wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który koordynuje akcję szczepień w regionie.

  

Więcej szczepionek Johnson&Johnson w Małopolsce

  Zainteresowanie szczepieniami jest ogromne, chętni – pochodzący nie tylko z Małopolski - ustawili się w sobotę w gigantycznej kolejce, a pierwsi z nich przyszli już po 5 rano.

"Rządowa akcja szczepień w majówkę okazała się strzałem w dziesiątkę. Do g. 17.30 zaszczepionych zostało ok. 900 osób, ale w kolejce jest jeszcze ok. 300. Robimy wszystko, aby ci, którzy czekają kilka godzin mogły otrzymać preparat Johnson&Johnson jeszcze dziś" – powiedział wojewoda.

   

  Szczepienia wykonywane są w Krakowie przez trzy zespoły pracujące w kontenerze i dwóch ogrzewanych namiotach. W ciągu godziny podawane jest ok. 90-100 dawek, dlatego w sobotę może je otrzymać ok. 1,2 osób. Do 17.30 zaszczepiono 900 osób.

   

  Od popołudnia na końcu kolejki jest żołnierz WOT, który zaprasza pozostałych zainteresowanych, żeby przyszli w niedzielę i poniedziałek.

"Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych przekazał wstępnie, że Małopolska może liczyć na zwiększenie liczby szczepionek" - mówił Kmita. "Chcielibyśmy jutro i w poniedziałek zaszczepić podobną do dzisiejszej liczbę osób i chociaż w Krakowie trzeba było czekać 4-5godzin osoby, z którymi rozmawiałem były zadowolone z rządowej akcji +Zaszczep się w majówkę+” - dodał Kmita.

  

  Na szczepienie zgłaszać się mogą osoby, które mają 36 lat i więcej oraz posiadają e-skierowanie; nie trzeba umawiać się wcześniej.(PAP)

Małgorzata Wosion-Czoba

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane